טיולים לחו"ל

מגוון טיולים אשר יתקיימו בחודשים הקרובים. מהרו להירשם, מספר מקומות מוגבל…

טיול לרוסיה מוסקבה וסנט פטרבורג 9 – 3 יולי 2017

טיולנו לרוסיה מתמקד בשתי הערים הגדולות והיפות של מדינת הענק. בסנט פטרסבורג אנחנו מתרשמים מהעיר היפה הבנויה על גדות נהר הנייבה ומבקרים בארמונות ובמוזיאונים המציגים את מיטב הפאר והעושר הרוסי. במוסקבה, עיר הבירה של רוסיה לאורך שנים רבות, אנחנו מבקרים במתחם הקרמלין – סמל השלטון מימי האימפריה הצארית, עבור בימי ברית המועצות ועד לימינו אנו. כמו כן אנחנו מתרשמים מתחנות המטרו המפורסמות של העיר "הארמונות התת-קרקעיים" וממגוון המוזיאונים המציגים את העושר התרבותי של אחד העמים הגאים באירופה.

  • מוזיאון ההרמיטאז'
  • ארמון הקיץ פטרהוף
  • ארמון יקטרינה
  • שייט על נהר נייבה
  • גלריית טרטיאקוב
  • הקרמלין והכיכר האדומה
  • מוזיאון הניצחון
  • גן הפסלים
  • ימי טיול מלאים וארוכים ללא ימים חופשיים

מסלול הטיול:

יום 1: תל אביב – מוסקבה
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון התעופה לטיסה ישירה למוסקבה. לאחר הנחיתה, נצא לסיור היכרות ראשוני עם עיר הבירה של רוסיה. נבקר בכיכר האדומה, נראה את הקרמלין, בו מצויים מוסדות השלטון ואת כנסיית וסילי הקדוש. נטייל בגן אלכסנדר הסמוך ככל שיותיר לנו הזמן ולאחר מכן, ניסע לבית המלון בו נשהה בלילות הקרובים.

יום 2: הקרמלין ואוצרות הצארים
נצא לסיור מעמיק בבירתה של רוסיה, מוסקבה, העיר בעלת הבניינים היפים והארכיטקטורה המיוחדת. נבקר בכיכר האדומה, נראה את מבני הקרמלין, הפרלמנט הרוסי ועוד. נמשיך לביקור בתוך המתחם המבוצר של הקרמלין, סמל השלטון הידוע ביותר של רוסיה. במתחם, שהוכרז כאתר מורשת עולמית, שוכנים ארמוונות הקרמלין, הקתדרלה ומגדל הפעמונים. לאורך השנים הקרמלין שימש את שליטי רוסיה השונים, שראו במקום סמל לשליטה ברוסיה עוד מתקופת הצארים. במהלך הסיור נראה את תותח הצאר, שלעולם לא ירה, וגם את פעמון הצאר הגדול שלעולם לא זכה להשמיע את קולו. נמשיך ונבקר בנשקיית הקרמלין, אשר בעבר שימשה כמחסן של ארסנל התחמושת, וכיום משמשת כמוזיאון המציג את מיטב אוצרות הצארים. בשעות הערב, המעוניינים יוכלו לצאת לסיור לילי בפארק המזרקות.

יום 3: גלריית טרטיאקוב – הארמונות התת-קרקעיים – פארק הניצחון וגן הפסלים
את יומנו בעיר נקדיש לאומנות במוסקבה. נתחיל בגלריית טרטיאקוב, אחד המוזיאונים המפוארים ביותר ברוסיה שבלעדין ביוקר במוסקבה אינו שלם. נתרשם ממיטב יצירות האומנות של רוסיה ולאחר מכן נצא לסיור בפלא ייחודי למוסקבה "הארמונות התת קרקעיים": תחנות מטרו שעיצובן המרשים והייחודי הקנה להן את שמן. נתרשם מהסגנון האדריכלי המכונה "ריאליזם סוציאליסטי". בחלקו השני של היום, נצא לסיור מרתק במתחם מיוחד במינו בו שוכנים "כתף לכתף", כנסיה מסגד ובית כנסת. זהו "הר ההשתחוות" הממוקם בפארק הניצחון, מתחם שהוקם על ידי הממשל הרוסי לאחר מלחמת העולם השניה כאתר הנצחה לזכר הנופלים משלוש הדתות. נמשיך את יומנו בביקור במוזיאון הפתוח – גן פסלים של מנהיגי רוסיה. בעזרת הפסלים נלמד את תולדותיה של רוסיה דרך מנהיגיה השונים, סטאלין, לנין ורבים נוספים. את היום נסיים בביקור ברובע איזמאילובסקי ונותיר זמן לקניות בשוק העתיקות ועבודות היד.

יום 4: מוסקבה – סנט פטרבורג
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניסע לתחנת הרכבת המרכזית ונעלה על הרכבת המהירה לסנט פטרסבורג, העיר שנבנתה על ידי פטר הגדול ונחשבת לאחת מהיפות בערי אירופה. עם הגעתנו לעיר, ניסע לבית המלון, בו נשהה בלילות הקרובים.

יום 5: מצודת פטר ופול ומוזיאון ההרמיטאז'
נצא לסיור מעמיק עם סנט פטרסבורג היפה. נתחיל בביקור במוזיאון ההרמיטאז', שמשקף יותר מכל את העוצמה הכלכלית והפאר של רוסיה. המוזיאון העצום מכיל מיליוני יצירות מתקופות אומנותיות מגוונות: יצירות מתקופת הרנסנס, כדוגמת יצירות של דה-וינצ'י ורפאל, יצירות אימפריוניסטיות של מונה ויצירות נוספות מתקופות היסטוריות שונות של אירופה. בתום הביקור במוזיאון נמשיך את סיורנו,נראה את נהר נייבה שחוצה את העיר, נסייר בין הכיכרות הרבות ונראה את פסלו של פטר הגדול. נמשיך ונצפה על כנסיית "התחייה", נראה גם חלק מהארמונות המפוארים שבעיר וכמובן שלא נוותר על תצפית בגשרים הרבים שמכסים את הנהר. נבקר במצודת פטר ופול. המצודה נבנתה במאה ה-18 ובה מבנים רבים בין היתר נראה את הקתדרלה המרשימה וכן את קברו של פטר הגדול הקבור בשטחה של המצודה עם בני משפחתו..

יום 6: ארמון הקיץ פטרהוף ושייט על נהר נייבה
את היום נקדיש להתרשמות מהעושר של מנהיגי רוסיה, המובלט בארמונות הפאר שהם בנו בתקופתם. נתחיל את הסיור בנסיעה לארמון הקיץ של פטר הגדול ארמון פטרהוף. את הארמון מקיף גן עצום ממדים שעוצב לפי קווי המתאר של ארמון וורסאי הידוע. נסייר בגן בין המזרקות והפסלים הפזורים בו ונצפה אל הארמון הנמצא בחלקו הצפוני של הגן. בחלקו השני של היוםתזדמן לנו הזדמנות מיוחדת לגלות את היופי האדריכלי של סנט פטרסבורג מזווית אחרת – שייט לאורכו של נהר הנייבה שחוצה את העיר. בשעות הערב,

יום 7: ארמון יקטרינה – מוסקבה– תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא מסנט פטרסבורג לביקור בעיר פושקין בה שוכן ארמונה של הצארית יקטרינה. הארמון המפואר בנוי בסגנון בארוק ייחודי וידוע בזכות חדר הענבר שבו. נסייר בין חדרי הארמון ונשמע הסברים על תקופת חייה של הצארית יקטרינה ופועלה. בתום הסיור ניסע לתחנת הרכבת המקומית לנסיעה למוסקבה ממנה נמריא חזרה לתל אביב.

פסטיבל לילות לבנים: חוגגים כל הלילה
בלילות הקיץ, כשהשמש כמעט אינה שוקעת, תושבי סנט פטרסבורג והתיירים יוצאים לרחובות בהמוניהם. בתקופה זו, בין מאי לסוף יולי, מתקיים בעיר פסטיבל לילות לבנים הכולל מגוון של מופעים וקונצרטים. בתיאטרון מרינסקי (Mariinsky) אפשר ליהנות מקונצרטים של מוזיקה קלאסית, אופרות ובלט – בכיכובם של אמנים מהשורה הראשונה מרוסיה ומהעולם. גם להקות וזמרים ידועים מרחבי העולם מגיעים להופעות קיץ בסנט פטרסבורג. אחד האירועים הגדולים ביותר מתקיים לקראת סוף יוני, נועד במקור לציין את סיום שנת הלימודים בבתי הספר והפך עם השנים לחגיגה המונית המושכת מאות אלפים להופעות מוזיקה, משט של סירות עתיקות על נהר הניבה, מופע מרהיב של זיקוקי דינור ועוד ועוד.
המחיר לאדם בחדר זוגי – 1080 $
תוספת ליחיד בחדר – 250 $
דמי הרשמה ושמירת מקום 150$ את היתרה ניתן לשלם
ב 3 תשלומים שווים ללא ריבית עד ליום היציאה.
הערות:
• תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוחים
• הוצאות אישיות
• סיורי בחירה
• טיפים לנותני שירות מקומיים
טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 4$ לאדם ליום)

המחיר כולל:
• טיסות סדירות הלוך ושוב: תל אביב – מוסקבה
• רכבת מהירה הלוך ושוב: סנט פטרסבורג – מוסקבה
• אוטובוס תיירים נוח וממוזג
• לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה
• מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
• כלכלה: חצי פנסיון (סך הכול 6 ארוחות בוקר ו-6 ארוחות צהריים/ ערב)
• כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
• טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג

 

חבריא – מסגרת חברתית במיוחד בשבילכם!

לפרטים והצטרפות התקשרו: 054-5994886  finamos45@gmail.com

מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!