טיולים לחו"ל

מגוון טיולים אשר יתקיימו בחודשים הקרובים. מהרו להירשם, מספר מקומות מוגבל…

מרוקו הגיאוגרפית – יציאה 24.5.17 חזרה 31.5

8 ימים 7 לילות, טיסות ישירות דרך יעד ביניים, בהדרכת שולי קציר. מחיר לאדם בחדר זוגי 999$, תוספת לאדם בחדר זוגי 280$

יום 1. תל אביב קזבלנקה
ניפגש בנתב"ג ונטוס לקזבלנקה השוכנת על שפת האוקיאנוס האטלנטי. עם ההגעה נערוך סיור פנורמי שיכלול
את השדרות הרחבות של העיר והמבנים המרשימים זכר לשלטון הקולוניאלי הארוך שהותיר את חותמו
יום 2. קזבלנקה
.לאחר ארוחת בוקר נרד לסיור רגלי בכיכר היונים ולא נחמיץ את שכונות הפאר "עין דיאב" ו "אנפה", נבקר בבית הכנסת הגדול של יהודי קזבלנקה זכר לתקופה המפוארת של קהילת העיר. נטייל בקסבה של קסבלנקה נהנה מדוכנים של אוכל וכל טוב.
יום 3. מקנס פס
לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר מקנס, עיר עתיקה ומיוחדת שנבנתה במאה ה 71 על ידי הסולטן מולאי איסמאיל, המכונה "הורדוס של מרוקו". לא נחמיץ את מחסני התבואה והאורוות של הסולטאן. נבקר בשוק התבלינים ונטעם מהעוגות המרוקאיות בגמר הסיור העברה לפס ללינה.


יום 4. פס
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור קסום בעיר הקיסרית הנחשבת מהעתיקות בעולם. את סיפורי אלף לילה ולילה סיפרו בה ועליה. את ביקורנו נתחיל ממרכזה העתיק של העיר, בלב שלל הסמטאות הצרות והציוריות שוכן לו ה"מלאח", הרובע היהודי העתיק. נבקר באתר הקבורה של "ללה סוליקה", אישה צדיקה, שהפכה דמות ומופת ליהדות מרוקו. נמשיך למעין מסע בזמן לאומני עבודת היד העתיקה, מהבורסקאים עד לחרשי העץ ושלל אומניות מהזמן הקדום ועד עצם היום הזה.
בערב ניתן לצאת בתשלום נפרד לערב פולקלור כולל טכס חינה מסורתי )לא להחמיץ(.
יום 5. איפראן ראבט מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר הרי האטלס החולשים על המדבריות מצדם האחד ושטחים ירוקים מבעד. נטפס לגובה רב לעיירה איפראן המכונה "שוויץ של מרוקו", נערוך סיור בעיירה הבנויה בלב ההרים בתום הסיור ונמשיך לראבט עיר הבירה של מרוקו. את סיורנו נתחיל מתצפית על ארמונו של מלך מרוקו נמשיך לביקור במוזילאום של מלכי מרוקו . נמשיך לביקור בקסבה "אודייה" הבנויה על צוק והנוף הנשקף ממנה, פשוט מרתק. בגמר הסיור נמשיך למרקש
יום 6. מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר המדהימה מרקש. עם ההגעה נתחיל מביקור בגני המנרה אשר שמשו בעבר כמאגר מי השתייה של העיר. נמשיך לביקור על ארמון בהייה ששמו כן הוא, פאר היצירה של המורא ביטון, בשלטונם במקום, ומסמל יותר מכל את צביונה של מרקש המהווה מפגש בין צפון אפריקה לאפריקה השחורה. נמשיך לשוק הססגוני ולא נחמיץ את המלאח העתיק של יהודי העיר. נצפה בצבע הירוק העז המסמל את רבי "חיים בן עטר" ונבקר בבית הכנסת העתיק, שריד לקהילת אנדלוסיה שמספרד שהתיישבה במקום. בערב המעוניינים יוכלו לצאת בשלום נפרד לפנטזיה המפורסמת שהוא מופע פולקלור ברברי בשילוב סוסים אקרובטיקה ועוד. כיד הדמיון המזרחי. לא להחמיץ!!!!

יום 7. עמק האוריקה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעמק האוריקה השופע ירק ומים, באזור הרי האטלס, המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נבקר בבית ברברי ונתרשם מצורת החיים בכפרים. משם נעלה אל כפרי )ברברים(, משם אל השוק הברברי המקומי ואל העיירות התלויות, הפנינה של האטלס הגבוה חזרה למרקש להמשך סיור בשווקים הנפלאים. נשלב במהלך הסיור ביקור בבית המרקחת המפורסם של צמחי מרפא והתבלין, אחד מאתרי החובה של העיר.
בערב נצא למרכז חיי הלילה של מרקש לאורכה של שדירת מוחמד השישי.
יום 8. מרקש תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים והלינות.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח רפואי/ מטען
• התייקרות דלק מעת לעת כפי שיפורסם ע"י חברות התעופה
• הוצאות אישיות.
• תשר למדריך הישראלי

מחיר הטיול כולל:
• כרטיס טיסה בטיסות שכר )ת"א קזבלנקה מרקש ת"א ( דרך איטליה)
• אכסון: במלון ברמת תיירות ראשונה
• כלכלה: חצי פנסיון
• אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע התוכנית
• ביקורים וסיורים כמפורט במסלול
• מלווה קבוצה ישראלי – שולי קציר
• מס נמל, היטל ביטחון ודמי רישום
• אשרת כניסה

הערות:
1. סדר ימי הטיול יכול להשתנות בהתאם לתנאים המקומיים.
2. כפוף לתנאים הכלליים המופיעים בסוף החוברת.
3. אשרת כניסה למרוקו: איסתא אינה אחראית במקרה בו לא יינתן אישור כניסה למרוקו, הוצאות הטיסה יחולו על המטייל בלבד. לצורך הסדרת ויזה יש להעביר צילום דרכון של הנוסעים עד 14 ימים לפני יציאה הקבוצה.
4. יש להתייעץ עם משרד הבריאות בנושא חיסונים.
5. מעבר הגבול -הכניסה למרוקו כרוכה בפרוצדורה הדורשת המתנה – לעתים ממושכת. מדריכי איסתא מנוסים בתהליך זה ויעשו הכול על מנת לקצר את התהליך וזמן ההמתנה.
6. בתי מלון -בתי המלון בהם נשהה הינם בדרגת תיירות טובה. אך ראוי וחשוב להדגיש שיש הבדלי רמות בהשוואה למוכר לנו בארץ בהיבטי שרות, יעילות ,תחזוקה והמבחר העשיר לו הורגלנו בארוחות הבוקר.
7. האוכל המרוקאי – האוכל המוגש בבתי המלון והטיבול אינו דומה לתבשילים והסלטים המוכרים לנו כ"אוכל מרוקאי" בארץ. קיים הבדל גדול בין תבשילים והסלטים המרוקאים לבין אלה שבישלו יהודי מרוקו. נא לא להתאכזב ! יש גם אוכל טעים מאוד.
8. אזהרת מסע מתמשכת – מכיוון שישראל אינה מנהלת יחסים רשמיים עם מדינות ערב מלבד מיצרים וירדן הלוט"ר הוציא אזהרת מסע מתמשכת למרוקו, הממליץ להימנע מנסיעה לארץ זו.
9. בתאריכים אלה חל הרמאדן יתכן פעילות קטנה יותר בשווקים

 

חבריא – מסגרת חברתית במיוחד בשבילכם!

לפרטים והצטרפות התקשרו: 054-5994886  finamos45@gmail.com

מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!