טיולים לחו"ל

מגוון טיולים אשר יתקיימו בחודשים הקרובים. מהרו להירשם, מספר מקומות מוגבל…

ליטא וצפון פולין – מסלול עומק מיוחד כולל האגמים המזוריים 4-11 בספטמבר 2017, בהדרכת אתי הרמן.

אנו מזמינים אתכם לחוות חוויה מיוחדת: ערים אירופאיות קלאסיות יפהפיות, אזורי טבע מיוחדים, תרבות ומורשת מרתקת שתפתיע אתכם לחלוטין. תכנית הטיול:

יום 1: תל אביב – וילנה
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון דרך יעד ביניים אל וילניוס, הלוא היא וילנה, בירת ליטא, העיר היפה בעלת העבר ההיסטורי העשיר המרתק. על פי שעת ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. וילנה הירוקה והיפה שימשה מאז ומתמיד מרכז שלטוני ותרבותי של ליטא. מרכזה הוא הרובע העתיק המשלב בניינים עתיקים, כנסיות ומבנים יפים. נצפה על העיר ממצודת "גדימינס", נסייר בקתדרלה, ונשוטט בסמטאות הציוריות. נטעם ממעדני ה"קרטושקה" . נבקר במוזיאון וברובע היהודי, ליבה התוסס של היהדות הליטאית. כאן נצא בעקבות אבא קובנר וחבריו, ובבית הקברות היהודי בו נראה גם את קברו של הגאון מווילנה.

יום 2: וילנה – קובנה
הבוקר נשלים את ביקורנו בוילנה (אתרים ראה יום קודם) ונצא לטרקאי, הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור אגמים יפהפה. נבקר בטירה המרשימה מהמאה ה-15 שנבנתה בסגנון גותי, על אי בתוך האגם. זוהי טירת המים היחידה בכל רחבי מזרח אירופה. נלמד על ההיסטוריה המעניינת והייחודית של האומה הליטאית נמשיך לביקור במוזיאון הקראים, שהגיעו לכאן מחצי האי קרים לפני כ-600 שנה. נשוטט בשוק "התיירות" המקומי ונצא בנסיעה אל העיר ששימשה כבירת ליטא בין שתי מלחמות העולם – קובנה. עם ההגעה אל העיר קובנה נצא לטיול רגלי בסמטאות העיר העתיקה, נשוטט "במדרחוב" ונמשיך לרובע "סלובודקה", כאן שגשגו ישיבות עשירות, וחיי קהילה תוססים. נבקר "במוזיאון המכשפות" המעניין ובמצודות העיר, ונסיים ב"פורט התשיעי" -אתר ההנצחה ליהודי ליטא ואירופה ובסיפורו המדהים של הקונסול היפני במלחמת העולם השנייה.

יום 3: קובנה – האגמים המיזוריים – אלבלונג
הבוקר נחצה את הגבול הליטאי/פולני (מעבר גבול בתחומי האיחוד האירופי) ונצא בנסיעה אל מאורת הזאבים, מקום מושבו של היטלר ברוב ימי מלחמת העולם השנייה, ב"מאורה" התרחש גם ניסיון ההתנקשות הידוע בהיטלר שלא צלח נבקר בכנסייה היפהפייה "סבטה ליפקה", תרזה הקדושה. נמשיך בנסיעה דרך האגמים המיזוריים אל האגמים המזוריים הממוקמים בצפון מזרח המדינה – באזור שזכה לכינוי "ארץ אלף האגמים", לקראת ערב נתמקם באולשטיין בירת חבל אזור האגמים המיזוריים, עם ההגעה נצא לסיור קצר במרכזה של העיר העתיקה ובמוזיאון המוקדש לחבל ארץ מיוחד זה ונשאר ללינה וארוחת ערב באולשטיין.

יום 4: אולשטיין – גדנסק
הבוקר נקדיש לסיורים באולשטיין ובסביבותיה. אולשטיין ממוקמת על נהר הלינה הזורם בחלק הצפון מזרחי של פולין ומאוזכר לראשונה במאה ה 14. במסגרת סיורנו באולשטיין נכיר את ארמון הבישוף ואת בית הכומר המציג את ישו האוחז בידו את כדור הארץ. לאחר הסיור נצא בשייט אל תעלת בושנייץ, במסלול שייט העובר בין האגמים הקסומים ומרחבי היער ושדות הבר. לאחר השייט נחבור אל האוטובוס ונצא בנסיעה אל גדנסק, עיר הנמל הגדולה ביותר בפולין. לינה וארוחת ערב בגדנסק

יום 5: גדנסק – סופוט – גדנסק
גדנסק, עיר המסחר החשובה שוכנת לחופו של הים הבלטי והיא נחשבת לבירת מחוז פומרניה בצפון פולין ולעיר הנמל החשובה ביותר במדינה. כאן בעיר זו גדל מנהיג תנועת הסולידריות, לך ולאנסה, החשמלאי שהצליח למוטט את השלטון הקומוניסטי בפולין. בשעות הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה של גדנסק לה היסטוריה של מעל ל500 שנה, נכיר את הקתדראלה השנייה בגודלה הממוקמת בעיר, נעבור בדרך המלכים ובינות שערי העיר הרבים, נציץ על בית העירייה מהמאה ה14, נראה את מזרקת נפטון, נבקר באי המחסנים, בחצר ארטוס ועוד ככל שיאפשר הזמן. מכאן נמשיך לסיור בעיר הנופש סופוט ממנה נשוב חזרה אל גדנסק ללינה וארוחת ערב.

יום 6: גדנסק – מאלבורק – טורון
הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל מצודת מאלבורק. מצודה זו שימשה כבירת מדינת המסדר הטבטוני במאות ה13-16 ומקום מושבו של המגיסטר הגדול של המסדר. החל מ 1997 משמש אתר זה כעוד אתר שימור של יונסקו. מלבורק הטירה הגדולה ביותר בפולין משתרעת על שטח כולל של 200 דונם בסך הכל. במסגרת סיורנו במצודה נלמד על ההיסטוריה של הצלבנים שהתיישבו באזור הים הבלטי במאה ה12 ומכאן חלשו על שטח גיאוגרפי רחב. לאחר הסיור במצודה נמשיך אל העיר העתיקה של טורון, הנכללת גם היא ברשימת אתרי אונסקו, העיר העתיקה המרהיבה נבנתה כולה מלבנים אדומים הנדירים באדמת פולין. לינה וארוחת ערב בטורון.

יום 7: טורון – ורשה
הבוקר נעזוב את טורון המקסימה ונצא בנסיעה אל עיר הבירה הפולנית וורשה, העיר שלמרות שנחרבה כליל במלחמת העולם השנייה הצליחה להשתקם ולשוב ולהיות אחת הערים היפות והמרתקות באירופה עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר: תחילת ביקורנו תהיה בגנים הסקסוניים, כאן ממוקם גם ההיכל המיוחד לזכר החייל האלמוני הפולני ומשמר הכבוד. נהלך להנאתנו בפארק, נשמע את סיפורו של בן העיר המלחין הנודע שופן. נמשיך בין ארמונות האצולה הפולנית אל העיר העתיקה בה נראה את ארמון המלך ואת כיכר השוק הבארוקי, נמשיך לכיוון בית המשפט העליון ואנדרטת מרד וורשה. לינה וארוחת ערב בוורשה.

יום 8: וורשה – תל אביב
את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון פולין, שנפתח לאחרונה באזור הגטו היהודי של וורשה בו נשמע את סיפורה המרתק של יהדות פולין, 1,000 שנות היסטוריה בזמן ביקור קצר יחסית. נשאיר לעצמנו זמן חופשי לשוטט ברחובות העיר העתיקה ובאחד ממרכזי הקניות המודרניים של העיר, ממנה נועבר אל נמל התעופה לנחיתה חזרה בתל אביב
מחיר לאדם בחדר זוגי 1,340€ תוספת ליחיד בחדר 280€

 

לא כלול במחיר:

– ארוחות שאינן במסגרת התכנית
– ביטוח רפואי ומטען
– שתייה בארוחות
– הוצאות בעלות אופי אישי
– תשר למדריך הטיולים מישראל

כלול במחיר:

– טיסות במסלול ת"א – יעד ביניים -וילנה/ ורשה – ת"א.
– לינה כמפורט בתכנית במלונות ברמת תיירות טובה (3-4*) לכל אורך הדרך או דומה לו.
– חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב בנקודות הלינה
– כניסות לאתרים המפורטים בתכנית.
– מדריך טיולים מצוות Golden Tours: אתי הרמן
– הדרכה מקומית במרבית ימי הטיול
– טיפים לנותני השירותים המקומיים

 

ביטול ההרשמה:

ההרשמה באמצעות טופס ההרשמה ובתשלום דמי רישום על סך של 150 אירו
מ 45-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מסך עלות הטיול.
מ 29-15 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול
מ14- 7 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול
מ4-6 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול
מ3 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
אין החזר כספי לאחר יציאה לטיול.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הרשמה:

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו טופס הרשמה הכולל: שם מלא באותיות לטיניות על פי הדרכון, מס. הדרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום. (רצ"ב טופס הרשמה)
דמי הרשמה:
ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150 אירו יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן והעברות בנקאיות

 

חבריא – מסגרת חברתית במיוחד בשבילכם!

לפרטים והצטרפות התקשרו: 054-5994886  finamos45@gmail.com

מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!