טיולים שהתקיימו

הרצאות, טיולים, סדנאות – תרבות הפנאי למבוגרים.

דרום איטליה 20-27/10/2017

8 7 לילות / 8 ימים ללא ימים חופשיים, בהדרכת שולי קציר. המחיר למשתתף בחדר זוגי – 1045 $ דולר

כולל: יום שלם באי קאפרי. ביקורים בערים ועיירות הציוריות: נאפולי – סורנטו – ראוולו – אמלפי- סלרנו, ביקור באתר הארכאולוגי של פומפי ובארמון קזרטה, עליה על הר הגעש וזוב, תצפית על העיר פוזיטאנו, טעימת משקה הלימונצ'לו, ביקורים במפעל פסטה ומפעל מוצרלה, טיול כוכב, לינה בבית מלון אחד במהלך כל הטיול.

יום 1 : ת"א – נאפולי

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת בוקר של חברת התעופה סאנדור לשדה התעופה של נאפולי – בירת מחוז קמפאנייה והינה העיר השלישית בגודלה באיטליה. העיר מלאה בשווקים וצבעים ססגוניים ויושבת על המפרץ החוף של אמלפי. לאחר הנחיתה ועם סיום סידורי הקרקע נצא לעיר נאפולי העתיקה והציורית, הבנויה בסגנון האופייני לבנייה הרומית העתיקה, ועליה נאמר "לראות…ולמות". בהגיענו אל העיר נסייר באתריה המרכזיים ונצפה על המבצר הישן וסביבתו, גלריית אומברטו הראשון, כיכר פבלשיטו, תיאטרון סן קרלו, הארמון המלכותי, המבצר החדש ובית האופרה מהעתיקים באירופה. בסיום הסיור העברה למלון למנוחה ולינה.

יום 2: סלרנו – וייטרי סול מארה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לסלרנו, עיר נמל במחוז קמפניה, בדרום-מערב איטליה. הנמצאת לחוף מפרץ סלרנו בים הטירני. סלרנו היא העיר הגדולה הסמוכה לחוף האמאלפיטאני וידועה במיוחד בזכות "סקולה מדיקה סלרמיטנה", הטוען לכתר בית הספר הראשון לרפואה בעולם. במרכז סלרנו נראה את הדואומו של סלרנו, אוצר ארכיטקטוני, והמקום בו עפ"י המסורת הנוצרית קבור מתיו, אחד מארבעת מחברי הברית החדשה. נבקר בסמטאות העיר העתיקה ונשוטט לאורך טיילת טריסטו הצופה אל הים. נבקר גם בעיירה הססגונית, וייטרי סול מארה הידועה ביצירות הקרמיקה הססגונית שלה.. לאחר מכן נשוב לבית המלון ללינה.

יום 3: פומפיי – חפירות ארכאולוגיות – עליה להר הגעש וזוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר פומפי, העיר שכוסתה באפר געשי מהר הגעש וזוב שהתפרץ בשנת 79 לספירה. נתחיל בסיור בעיר שנשמרה להפליא על רחובותיה, בתי המרחץ, השעשועים והווילות המפוארות. נראה את הבתים והווילות שקירותיהם מכוסים בפרסקות ורצפות מצופות בפסיפס. נמשיך לכיכר השוק של אותה תקופה ולא נוותר על בית הבושת המקומי המפורסם והמיוחד בזכות הציורים הנועזים שעל קירותיו. באם מזג האוויר והתנאים של הר הגעש יאפשרו, נעלה עם האוטובוס קרוב ככל שניתן לפסגת הווזוב ונמשיך בעליה רגלית קצרצרה לתצפית על לועו הפעיל של ההר. נשוב למלוננו למנוחה ולינה.

יום 4: סורנטו – גרניאנו – ביקור במפעל פסטה

יום זה יוקדש לעיירה סורנטו, העיר המרכזית של חצי האי, שעל פי האגדה נקראת על שם הסירנות, בנות הים אשר פיתו את יורדי הים לקפוץ למי הים, בקולן היפה. בהגעה לעיר סורנטו נטייל במרכז העיירה ובעיר העתיקה, נערוך תצפית על הנמל, הים והאי קאפרי מה"פרומנדה בלבדרה". נהנה מהמראות המרהיבים ומהאווירה הרומנטית שבמקום. נמשיך בנסיעתנו אל העיר גרניאנו החשובה ביותר באיטליה  בתחום ייצור הפסטה. נבקר באחד ממפעלי הפסטה ונלמד על תהליך היצור של מאכל פופולרי זה. בסיומו של יום נשוב לבית המלון למנוחה ולינה.

יום 5: חוף אמלפי – פוזיטנו – אמלפי – רוואלו

יום זה הינו מיוחד ואותו נקדיש לחבל אמלפי הנפלא. נצא בנסיעה בדרך החוף ההררית הנחשבת ליפה ביותר באיטליה ואחת מדרכי הנסיעה היפות באירופה כולה. הכביש צר ומפותל, נוסע על המצוקים אשר לאורך החוף ועובר בין כפרי המפרץ היפים. נעצור ונסייר בעיירה היפיפייה אמלפי שבעברה הקרוב הייתה עיירת דייגים, ובימי הביניים נמל ים תוסס. נעבור בכיכר המרכזית ונצפה בדומו המרשים. נמשיך בנסיעה על כביש "אמלפיטנה", המתפתל בין מצוקים פראיים ותלולים היורדים אנכית אל הים, ונצפה על העיירה הציורית והצבעונית פוזיטאנו. נמשיך לעיירה ראוולו, ממנה נשקף נוף מדהים של מפרץ אמלפי. עם ההגעה  נשוטט בין סמטאותיה העתיקות ונערוך תצפית על וילה רופולו. לקראת ערב נשוב למלוננו ללינה.

יום 6: האי קאפרי – העיירה אנאקפרי – עלייה ברכבל למונטה סולרו – טעימת המשקה המקומי "לימונצלו"

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום גדוש חוויות ורשמים  – באחת מפניני התיירות הנחשבים ביותר באיטליה – האי קאפרי. נעצור ונערוך טעימת המשקה המקומי המפורסם לימונצ'לו ונשמע הסברים על מסורת היצירה של משקה זה. העברה לנמל הימי ממנו נצא להפלגה במעבורת אל האי קאפרי שבמפרץ נאפולי. בהגעה נעלה אל הכפר אנה-קאפרי ממנו נצפה אל המפרץ הכחול והיפה של נאפולי, נמשיך ונעלה בנסיעה להר "מונטה סולרו" ("הר השמש"). נטפס ברכבל אל פסגת ההר (מותנה במזג האוויר). לאחר תצפית וטיול רגלי קצר נחזור לאנה-קאפרי ובמידה והזמן יאפשר נהנה מסמטאותיה הציוריות על שלל החנויות, הגלריות, הבוטיקים היוקרתיים, בתי הקפה והמסעדות. נמשיך ונרד לעיר קאפרי משם נעלה על המעבורת חזרה לנאפולי ולמלוננו ללינה.

יום 7: קזרטה – ארמון "ורסאי" של איטליה – מפעל מוצרלה – מרכז קניות ואוטלט הגדול באזור

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו צפונה לעיירה קזרטה. נבקר בארמון קזרטה שהוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו. הארמון נבנה במאה ה-18 על ידי האדריכל האיטלקי לואיג'י ונוויטלי בהשראתו של ארמון ורסאי. הארמון מכיל יותר מ-1200 חדרים, המעוטרים במגוון סגנונות. הגנים שסביב הארמון הם דוגמה אופיינית של אדריכלות נוף בסגנון הבארוק. הגנים משתרעים על שטח של כ-1.2 קילומטרים רבועים. נצפה במערכת מפלי מים מלאכותיים ומזרקות,  אחת הדוגמאות המוקדמות לאדריכלות גנים בסגנון אנגלי ביבשת אירופה. בסיום הביקור ניסע למפעל להכנת גבינת המוצרלה – הגבינה האיטלקית המפורסמת, בלעדיה בלתי אפשרי להכין את הפיצה. למעוניינים יתאפשר לטעום מהתוצרת המקומית. בחזרתנו למלון זמן פנוי להשלמת הקניות באחד מהמרכזים המסחריים הגדולים והמפורסמים באזור נאפולי. חזרה למלון למנוחה ולינה.

יום 8: שדה תעופה נאפולי – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מחבל קמפאנייה ונצא בנסיעה לשדה התעופה של נאפולי. עמוסי חוויות וטעמים נפלאים.  נחזור ארצה בטיסת צהריים של חברת התעופה סאנדור.

הערות:

 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים באתרים/המופעים השונים על פי שיקול דעת המדריך.
 • המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים.
 • הטיסות מופעלות ע"' חברת התעופה סאנדור ומבוצעות ע"י מטוסי החברה או באמצעות מטוסים חכורים בהתאם לשיקול דעתה של חברת התעופה.

דמי ביטול:

 • מרגע ביצוע ההזמנה ועד 60  יום לפני היציאה  – 87$
 • 60 יום עד  21 יום  20% מערך הטיול
 • 21 יום עד 14 ימים לפני היציאה 50% מערך הטיול .
 • 14 ימים ועד 3 ימים לפני היציאה 80% מערך הטיול.
 • 3 ימים ועד יציאת הטיול 100% מערך הטיול.
 • חישוב מנין הימים יחשבו לפי ימי עסקים : ימי עבודה א-ה לא כולל שבתות וחגי ישראל .
 • ט.ל.ח

בית המלון ו/או דומה לו ברמתו:

Hotel San Mauro                             www.hotelsanmauro.it
Hotel Futura                                     www.hotelfutura.it      

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות חברת התעופה סאנדור
 • לינה במלון בדרגת תיירות טובה/ראשונה על בסיס ארוחת בוקר
 • ביקור באי קאפרי
 • האתר הארכאולוגי פומפיי
 • הארמון בקזרתה
 • עליה על הר הגעש ווזוב
 • רכבל למונטה סולרו
 • ביקור במפעל מוצרלה
 • ביקור במפעל פסטה
 • טעימות לימונצ'לו
 • טיפים למבצעי השירותים בחו"ל (למעט סבלות)
 • מדריך ישראלי מנוסה מצוות אגד תיור
 • אוטובוס תיירים נח וממוזג
 • מסי נמל ובטחון בטיסות הבינ"ל

המחיר אינו כולל:

 • טיפ למדריך הישראלי כנהוג בין 3 – 4 יורו לנוסע ליום
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • התייקרות הדלק על ידי חברת התעופה
 •  הוצאות אישיות
 • סבלים בשדות התעופה/מלונות
 • כל מה שלא מצוין בתוכנית "הטיול כולל"

ליטא וצפון פולין – מסלול עומק מיוחד כולל האגמים המזוריים 4-11 בספטמבר 2017, בהדרכת אתי הרמן.

אנו מזמינים אתכם לחוות חוויה מיוחדת: ערים אירופאיות קלאסיות יפהפיות, אזורי טבע מיוחדים, תרבות ומורשת מרתקת שתפתיע אתכם לחלוטין. תכנית הטיול:

יום 1: תל אביב – וילנה
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון דרך יעד ביניים אל וילניוס, הלוא היא וילנה, בירת ליטא, העיר היפה בעלת העבר ההיסטורי העשיר המרתק. על פי שעת ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. וילנה הירוקה והיפה שימשה מאז ומתמיד מרכז שלטוני ותרבותי של ליטא. מרכזה הוא הרובע העתיק המשלב בניינים עתיקים, כנסיות ומבנים יפים. נצפה על העיר ממצודת "גדימינס", נסייר בקתדרלה, ונשוטט בסמטאות הציוריות. נטעם ממעדני ה"קרטושקה" . נבקר במוזיאון וברובע היהודי, ליבה התוסס של היהדות הליטאית. כאן נצא בעקבות אבא קובנר וחבריו, ובבית הקברות היהודי בו נראה גם את קברו של הגאון מווילנה.

יום 2: וילנה – קובנה
הבוקר נשלים את ביקורנו בוילנה (אתרים ראה יום קודם) ונצא לטרקאי, הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור אגמים יפהפה. נבקר בטירה המרשימה מהמאה ה-15 שנבנתה בסגנון גותי, על אי בתוך האגם. זוהי טירת המים היחידה בכל רחבי מזרח אירופה. נלמד על ההיסטוריה המעניינת והייחודית של האומה הליטאית נמשיך לביקור במוזיאון הקראים, שהגיעו לכאן מחצי האי קרים לפני כ-600 שנה. נשוטט בשוק "התיירות" המקומי ונצא בנסיעה אל העיר ששימשה כבירת ליטא בין שתי מלחמות העולם – קובנה. עם ההגעה אל העיר קובנה נצא לטיול רגלי בסמטאות העיר העתיקה, נשוטט "במדרחוב" ונמשיך לרובע "סלובודקה", כאן שגשגו ישיבות עשירות, וחיי קהילה תוססים. נבקר "במוזיאון המכשפות" המעניין ובמצודות העיר, ונסיים ב"פורט התשיעי" -אתר ההנצחה ליהודי ליטא ואירופה ובסיפורו המדהים של הקונסול היפני במלחמת העולם השנייה.

יום 3: קובנה – האגמים המיזוריים – אלבלונג
הבוקר נחצה את הגבול הליטאי/פולני (מעבר גבול בתחומי האיחוד האירופי) ונצא בנסיעה אל מאורת הזאבים, מקום מושבו של היטלר ברוב ימי מלחמת העולם השנייה, ב"מאורה" התרחש גם ניסיון ההתנקשות הידוע בהיטלר שלא צלח נבקר בכנסייה היפהפייה "סבטה ליפקה", תרזה הקדושה. נמשיך בנסיעה דרך האגמים המיזוריים אל האגמים המזוריים הממוקמים בצפון מזרח המדינה – באזור שזכה לכינוי "ארץ אלף האגמים", לקראת ערב נתמקם באולשטיין בירת חבל אזור האגמים המיזוריים, עם ההגעה נצא לסיור קצר במרכזה של העיר העתיקה ובמוזיאון המוקדש לחבל ארץ מיוחד זה ונשאר ללינה וארוחת ערב באולשטיין.

יום 4: אולשטיין – גדנסק
הבוקר נקדיש לסיורים באולשטיין ובסביבותיה. אולשטיין ממוקמת על נהר הלינה הזורם בחלק הצפון מזרחי של פולין ומאוזכר לראשונה במאה ה 14. במסגרת סיורנו באולשטיין נכיר את ארמון הבישוף ואת בית הכומר המציג את ישו האוחז בידו את כדור הארץ. לאחר הסיור נצא בשייט אל תעלת בושנייץ, במסלול שייט העובר בין האגמים הקסומים ומרחבי היער ושדות הבר. לאחר השייט נחבור אל האוטובוס ונצא בנסיעה אל גדנסק, עיר הנמל הגדולה ביותר בפולין. לינה וארוחת ערב בגדנסק

יום 5: גדנסק – סופוט – גדנסק
גדנסק, עיר המסחר החשובה שוכנת לחופו של הים הבלטי והיא נחשבת לבירת מחוז פומרניה בצפון פולין ולעיר הנמל החשובה ביותר במדינה. כאן בעיר זו גדל מנהיג תנועת הסולידריות, לך ולאנסה, החשמלאי שהצליח למוטט את השלטון הקומוניסטי בפולין. בשעות הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה של גדנסק לה היסטוריה של מעל ל500 שנה, נכיר את הקתדראלה השנייה בגודלה הממוקמת בעיר, נעבור בדרך המלכים ובינות שערי העיר הרבים, נציץ על בית העירייה מהמאה ה14, נראה את מזרקת נפטון, נבקר באי המחסנים, בחצר ארטוס ועוד ככל שיאפשר הזמן. מכאן נמשיך לסיור בעיר הנופש סופוט ממנה נשוב חזרה אל גדנסק ללינה וארוחת ערב.

יום 6: גדנסק – מאלבורק – טורון
הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל מצודת מאלבורק. מצודה זו שימשה כבירת מדינת המסדר הטבטוני במאות ה13-16 ומקום מושבו של המגיסטר הגדול של המסדר. החל מ 1997 משמש אתר זה כעוד אתר שימור של יונסקו. מלבורק הטירה הגדולה ביותר בפולין משתרעת על שטח כולל של 200 דונם בסך הכל. במסגרת סיורנו במצודה נלמד על ההיסטוריה של הצלבנים שהתיישבו באזור הים הבלטי במאה ה12 ומכאן חלשו על שטח גיאוגרפי רחב. לאחר הסיור במצודה נמשיך אל העיר העתיקה של טורון, הנכללת גם היא ברשימת אתרי אונסקו, העיר העתיקה המרהיבה נבנתה כולה מלבנים אדומים הנדירים באדמת פולין. לינה וארוחת ערב בטורון.

יום 7: טורון – ורשה
הבוקר נעזוב את טורון המקסימה ונצא בנסיעה אל עיר הבירה הפולנית וורשה, העיר שלמרות שנחרבה כליל במלחמת העולם השנייה הצליחה להשתקם ולשוב ולהיות אחת הערים היפות והמרתקות באירופה עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר: תחילת ביקורנו תהיה בגנים הסקסוניים, כאן ממוקם גם ההיכל המיוחד לזכר החייל האלמוני הפולני ומשמר הכבוד. נהלך להנאתנו בפארק, נשמע את סיפורו של בן העיר המלחין הנודע שופן. נמשיך בין ארמונות האצולה הפולנית אל העיר העתיקה בה נראה את ארמון המלך ואת כיכר השוק הבארוקי, נמשיך לכיוון בית המשפט העליון ואנדרטת מרד וורשה. לינה וארוחת ערב בוורשה.

יום 8: וורשה – תל אביב
את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון פולין, שנפתח לאחרונה באזור הגטו היהודי של וורשה בו נשמע את סיפורה המרתק של יהדות פולין, 1,000 שנות היסטוריה בזמן ביקור קצר יחסית. נשאיר לעצמנו זמן חופשי לשוטט ברחובות העיר העתיקה ובאחד ממרכזי הקניות המודרניים של העיר, ממנה נועבר אל נמל התעופה לנחיתה חזרה בתל אביב
מחיר לאדם בחדר זוגי 1,340€ תוספת ליחיד בחדר 280€

 

לא כלול במחיר:

– ארוחות שאינן במסגרת התכנית
– ביטוח רפואי ומטען
– שתייה בארוחות
– הוצאות בעלות אופי אישי
– תשר למדריך הטיולים מישראל

כלול במחיר:

– טיסות במסלול ת"א – יעד ביניים -וילנה/ ורשה – ת"א.
– לינה כמפורט בתכנית במלונות ברמת תיירות טובה (3-4*) לכל אורך הדרך או דומה לו.
– חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב בנקודות הלינה
– כניסות לאתרים המפורטים בתכנית.
– מדריך טיולים מצוות Golden Tours: אתי הרמן
– הדרכה מקומית במרבית ימי הטיול
– טיפים לנותני השירותים המקומיים

 

ביטול ההרשמה:

ההרשמה באמצעות טופס ההרשמה ובתשלום דמי רישום על סך של 150 אירו
מ 45-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מסך עלות הטיול.
מ 29-15 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול
מ14- 7 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול
מ4-6 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול
מ3 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
אין החזר כספי לאחר יציאה לטיול.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הרשמה:

לצורך הרשמה, אנא מלא/י והעבר/י אלינו טופס הרשמה הכולל: שם מלא באותיות לטיניות על פי הדרכון, מס. הדרכון, תוקפו, תאריך לידה, טלפון, כתובת. ודרך התשלום. (רצ"ב טופס הרשמה)
דמי הרשמה:
ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150 אירו יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן והעברות בנקאיות

טיול לסוצ'י כולל טבעת הזהב של אבחזיה

8 ימים / 7 לילות, טיולים מאורגנים עם מלון ואנשים שומרי מסורת

טיול לעיר הנופש האולימפית השוכנת במרגלות הרי הקווקז. סוצ'י, עיר תיירות נופש מהיפות ומאחת המתויירות ביותר בעולם השוכנת למרגלות הרי הקווקז, על שפת הים השחור.

קרבתו לים והנוף הנשקף ממנו לפסגות ההרים מעניקים לאתר יופי מיוחד עוצר נשימה. האקלים הנוח מאפשר בילוי ופעילויות מגוונות בעונת הקיץ.
הנופשים המגיעים לאתר בעונת הקיץ נהנים מנוף מדהים של שדות ירוקים שלמרגלות ההרים. כאן אפשר לשתות את מי המעיינות הצלולים הישר ממקור המים ולשאוף את אוויר ההרים הצח והמרפא של הרי קווקז. בעונת הקיץ אתר הנופש "קראסניה פוליאנה" מציע מגוון פעילויות ואטרקציות: רכיבה על סוסים ועל אופני הרים, רפטינג, נסיעה על ג'יפים, טיולי מערות, טיולים רגליים וטיסות מסוקים, פיקניקים, דייג הרים, טיולים מרתקים בשבילי ההרים המתפתלים ברכבי שטח, סיורים במערות תת- קרקעיות מסתוריות, שייט נחלים על רפסודות ועוד.

תכנית הטיול:
יום 1 ('ד) תל אביב סוצ'י
– טיסה ישירה לסוצ'י , עם הנחיתה נצא בנסיעה לכיוון עיירת הנופש המפורסמת רוזה חוטור השוכנת ברכס הרי הקווקז.

יום 2 ('ה) העיר סוצ'י סיור היכרות , דולפינריום, פארק רביירה ושופינג. נצא ליום סיור בסוצ'י, עיר הנופש התיירותית האולימפית. סוצ'י פותחת את שעריה בפני תיירים מכל קצוות העולם במשך כל השנה ו מספקת שירותי תיירות ברמה בינלאומית. נסייר במרכז העיר ונתרשם מאינספור מתחמי בילויים, גנים ירוקים, שדרות ססגוניות, אתרי היסטוריה, פסלים, אנדרטות ועוד, נשמע על המים החמים ומגוון רחב של שירותי תיירות המושכים לעיר מבקרים רבים ובהמשך נראה את בניין הטרמינל הימי ומוזיאון לאומנות, בניין תאטרון הקיץ ותאטרון החורף .

ביקור בדולפינריום יעורר רגשות חיוביים בקרב הילדים והמבוגרים כאחד. בדולפינריום מחכה לנו במופע באורך כ 40 -דקות. המנחה עורך תחרויות בין הצופים ומכריז על קטעי המופע. כוכב המופע הוא לוויתן לבן בשם זפיר – צייר וזמר. זפיר נוהג לשרוק את שירו האהוב, להשפריץ מעט מים על הקהל במחווה של ידידות ולבסוף לצייר תמונה. את התמונה ניתן לרכוש בסיום המופע במהלך מכירה פומבית. ארי הים טימופיי, הדולפינה ויטה והלוויתן הלבן בוצמן יציגו קטעי אקרובאטיקה, ישחקו בכדור, יקפצו לתוך חישוק, ירקדו וישירו דואט. האמנים הם חיות במה אמיתיות שלא יותירו אף צופה אדיש! עם סיום המופע יוכלו הצופים להצטלם עם הדולפינים ולרכוש מזכרות . פארק "ריביירה" הוא מקום בילוי אהוב על תושבי ואורחי העיר.

הפארק ממוקם במרכז העיר והוא מלא צמחייה ופרחים. יש בו מתחמים להופעות, מגרשי ספורט וריקוד, מטווח, מתקנים לילדים, ביתני שחמט, ספרייה, ברים ובתי קפה. בקיץ עומד כאן ניחוח משגע של ורדים ועצי הערמונים הגדולים מסוככים
על השדרות ויוצרים צל נעים. בפארק מספר בריכות נוי אחת מהם הוא דגם מיניאטורי של הים השחור. אחת הפנינים של הפארק היא "גינת הידידות" שנבנתה -ב 1960 . על פי המסורת לכל מבקר חשוב ניתנה הזכות לשתול כאן מגנוליה. בשדרה של הפארק רואים עצים ששתלו אורחי העיר הנכבדים, פוליטיקאים ואישי ציבור על הכיכר סמוך לפארק עומדת אנדרטה – אות לגבורתם של תושבי סוצ'י בימי מלחמת העולם השנייה . בהתאם ללוח הזמנים תינתן אפשרות זמן לשופינג.

3 יום (ו') אתר נופש "רוזה חוטור , סקאי פארק SKYPASS , אתר ROSSIA MOYA
רוזה חוטור" "המכונה גם ששוויץ הרוסית" הוא אתר ענק באזור קראסניה פוליאנה. אתר הנופש נמצא למרגלות רכס הרי הקווקאז הגדול, המקיפים את העמק ונישאים לגובה של 000,2 מ'. האזור ממוקם בגובה של 560 מ' מעל פני הים, לאורך נהר מזימטה, את תחרויות אולימפיאדת החורף בספורט אלפיני, פריסטייל וסנובורד. נטייל במרכז העיירה ונתרשם מיופייה הייחודי נשוטט בשדרה המרכזית ובחנויות המיוחדות המעוצבות בסגנון של פעם עם שילוב עכשווי . בהמשך נבקר באתר ROSSIA MOYA המדגים 16-15 מחוזות של רוסיה ובדיוק כמו בפואבלו אספניול בברצלונה, גם כאן רוכזו דגמי מבנים אופייניים מאזורים שונים ברוסיה, מבתי איכרים, דרך בתי גבירים, מחומות ושערים ועד כנסיות וכלים חקלאיים. ניסע לכיוון סקיי- פארק – SOCHI HACKETT AJ אטרקציות גובה מבית בנג'י.
מדובר בפרויקט משותף לרוסיה וניו- זולנד, מולדת הבנג'י, בשיתוף חברת ,International Hackett AJ פורצת הדרך בתחום. הפארק ממוקם בגן הלאומי של סוצ'י, בבקעת אחשטירסק היפה שבעמק נהר מזימטה, בדרך לקראסניה פוליאנה. הפארק עומד בתוך יער עתיק ובו גדלים צמחים מסוגים שונים. במקום מרכזי בפארק נמתח גשר החבלים הארוך בעולם SKYBRIDGE שאורכו 439 מטרים. כל אחד י כול לעשות עליו טיול עוצר נשימה בין שמים וארץ וליהנות מנופים מדהימים בגובה 207 מטרים – מצד אחד נגלים הרי קווקאז ומהצד השני – חוף הים השחור. בשטח סקיי-פארק נמצא גם פארק החבלים ,Mowgli מצפים עם נופים מדהימים, מוזיאון אינטראקטיבי של קפיצות הבנג'י עם מוצגים מכל העולם, קיר טיפוס ששטחו 1200 מ"ר וגובהו 18 מטרים, אמפיתיאטרון המארח מופעים ופסטי בלים ומסעדה בקצה הקניון .

לאוהבי האקסטרים מציע סקיי-פארק מתקני גובה מבית AJ International Hackett .כאן נמצא בנג'י אחד הגבוהים בעולם בגובה 207 מטרים ועוד אחד בגובה 69 מטרים, כמו כן יש בפארק "נדנדת " 170 – Sochi Swing מטרים Mega Troll, באורך 700 מטרים שאפשר להגיע עליו למהירות של 150 קמ"ש. בליווי מדריכים מוסמכים יוכלו המבקרים לטפס על "ויה פראטה ( ferrate Via"- מסלול טיפוס שממוקדם על פני סלע) למערת מטפסים ולעשות קניונינג כיפי בנחל דזיחרה. ביקור בחוות גידול פורלים נישמע על שיטות גידול הדגים הייחודיות לאזור, נעמוד על ההבדלים בין הבריכות השונות ונצפה בהאכלה .

יום 4) שבת) המלון והסביבה קפה ועוגה , תפילת שחרית, קידוש וסעודת שבת. לאחר סעודת שבת ניתן לצאת לסיור רגלי בקרבת המלון, וליהנות מיופייה של העיירה מזווית אחרת.

יום 5 (א') עמק האגדות ושלושים ושלושה מפלים, היום נצא לכפר גולובינקה בשפך נחל השאחה. נשמע אודות תהליך ייצור הגבינות המעושנות והיין המקומי. בהמשך נצא בנסיעה חווייתית ברכב אמפיבי הישר אל 33 מפלי המים בוואדי ג'גוש. גובה המפלים – 505 מטרים. אפשר להצטלם על רקע שניים או שלושה מפלים יחד. שביל נוח עם גשרים יוביל אתכם עד המפל מספר שתיים עשרה. משם ממשיך מסלול שנועד לאוהבי הפעילות האתגרית בעלי כושר גופני טוב. העדר תיירים רבים בהמשך המסלול מסייע לשמור על האיזון האקולוגי באזור. המפלים נמצאים באזור יערות עבותים עם עצים ירוקי עד. האוויר הנקי, רשרוש העלווה, זמרת הציפורים וקול שכשוך המים יהפכו את הסיור לחוויה בלתי נשכחת. במהלך הסיור נעצור למנוחה ולארוחה קלה. נעבור בכפר צ'רקסי, אשר מהרגע שגילו את הברזל במאה ה 5 -לפנה"ס, הביאו לפריחה ובניית כלים חדשים ופיתוח טכניקות מודרניות לזמנם., כ יום מונים הצ'רקסים כ 6 -מליון בעולם, נרחיב על ההיסטוריה המפוארת שלהם, מינהגי החתונה, תרבות האירוח ונתייחס גם לישוב שלהם בארץ ( 4 כפרים בגליל)

יום 6 (ב') טבעת הזהב של אבחזיה. בשעות הבוקר המוקדמות נצא בנסיעה אל מחוז אבחזיה שבגאורגיה שמגדירה את עצמה כישות עצמאית. העיר הראשונה שנבקר בה היא גגרה – עיר נופש קטנה ומסבירת פנים. מעוניינים יוכלו לבקר בבית הקיץ של סטלין הממוקם באזור יפהפה בשם חולודנייה רצ'קה. בעיר גגרה שני חלקים – הישן והחדש, אף כי לא עובר בין החלקים גבול רשמי. גגרה הישנה היא החלק שנבנה בימיו של הנסיך אולדנבורג לפני מלחמת העולם הראשונה. גגרה החדשה נבנתה אחרי שנות ה 20 -של המאה הקודמת. השילוב המופלא בין הים להרים הוא סוד יופייה של העיר .

פיצונדה היא עיירת נופש. בשונה מגגרה פיצונדה ממוקמת בשפלה. ההרים מתחילים כאן במרחק 10 קילומטרים מהחוף. הודות לכך האקלים בפיצונדה לח קצת פחות. גם בשיאו של הקיץ הודות לרוח הקרירה המגיעה מהים ולשדרות האורן והברושים נשמר בפיצונדה מזג אוויר נעים. הים במפרץ פיצונדה הוא הנקי והצלול ביותר שבין חופי הים השחור . הנקודה הבאה במסלול שלנו הוא אגם ריצה – אתר התיירות הפופולארי ביותר הנמצא בגובה 950 ק"מ מעל פני הים. הדרך אל האגם עוברת בין ההרים וממנה נגלה נוף עוצר נשימה לנחלים השוצפים בין הסלעים. בדרך לאגם נבקר במפלים דמעות הבתולות ודמעות הגברים. תחנת העצירה שלנו תהיה בהרים על הגדה של האגם הכחול. כאן נוכל להתרענן ולטעום מהמים הצלולים של פלג הנשפך לאגם.המים באגם קפואים! בשיאו של חום קיץ טמפרטורת המים היא שבע מעלות מעל לאפס. עומק האגם 76 – מטרים. אבן לפיס לזולי המכסה את קרקעית האגם מעניקה למימיו צבע כחול שמימי . מהאגם נמשיך בנסיעה וכעבור זמן קצר נגיע למערה Athos New – Caveאחת המערות הגדולות באבחזיה. המערה נפתחה לקהל ב- 1975 .הכניסה אליה באמצעות רכבת חשמלית. המערה מורכבת 11-מ אולמות, בשישה מהם מדי יום מתקיימים סיורים מודרכים ובחמישה נוספים נערכות עבודות מחקר. מדריך סיורים מוסמך יציג בפניכם את האולמות הפתוחים לקהל הרחב, יספר על גילוייה של המערה ועל הנטיפים והזקיפים שנוצרו בה. בקצה המערה נמצא מפל אבן המואר באורות צבעוני ים.

 

יום 7 (ג') כפר האולימפי, הגן הבוטני Dendrary והאקואנריום התצוגה הקסומה של Discovery Sochi World Aquarium
נתחיל את היום בסיור בכפר האולימפי שאירח את אולימפיאדת החורף 2014 , עם כ-900,2 משתתפים מ 87 -מדינות כולל ישראל. אחת האולימפיאדות היקרות שהושקעו מיליארדים רבים להצלחתה. המשחקים נערכו בשני מתחמים – האחד על חוף הים השחור והאחר באזור אתר "קרסנאיה פוליאנה". המתחם של הכפר האולימפי קם סביב בריכה וכיכר מרכזית שנקראת "כיכר המדליות", שם נמצא גם את דגל ישראל, אצטדיון פישט (000,40 מקומות), אשר יארח את גביע העולם בכדורגל בשנת 2018 . בסמוך לאצטדיון פישט הוקמו אולמות נוספים למקצועות הקשורים להחלקה על הקרח כגון: החלקה מהירה, החלקה אומנותית, מזחלות וכו .' בהמשך נצא לכיוון הגן הבוטני מהמפורסמים ברוסיה מה שהחל כגחמה של איש אחד עם 50 דונם, גדל למקום שבו מרוכזים מיני צמחים רבים לא רק מקווקאז אלא גם ממדינות עולם רבות ובו כ- 1600 מינים וסוגים של צמחים מכל העולם. הגן נבנה במתכונת הגנים המדורגים (גני טרסות) הצרפתיים-איטלקיים של סוף המאה 19-ה באופן קבוע נוספו לאוסף מינים חדשים. (מוקד משיכה מיוחד
הוא העץ מטסקוויה. עד לא מזמן סברו המדענים שמין זה נכחד, אך ב-1944 נתגלו בהרי סין כמה עצים מסוג זה. הזרעים שלהם נאספו ועתה מגדלים מטסקוויה בהצלחה במדינות רבות. בשטח הגן עומד אקווריום ים ייחודי. נפח האקווריום 150 מטרים מעוקבים. בעונות השנה השונות חיים כאן מ 14 -עד 27 סוגי דגים מהים השחור . נמשיך לכיוון האקואנריום התצוגה הקסומה כוללת אגמי מים מתוקים המפיקים קול שכשוך נעים, גשרים, יערות פרא ומפלים. החלק המרהיב ביותר של הסיור הוא ביקור בתוך מנהרה אקרילית באורך 44 מטרים הנמצאת עמוק מתחת למים. מסלול המנהרה עובר דרך ריף הררי ונקרות, חולף על פני מודל אוניה שטבעה ומגיע עד לים הפתוח. הסיור באזור הים מסתיים בלגונה השורצת טריגונים מסוגים שונים וכרישים בינוניים. בנוסף נמצא במקום אקווריום פתוח ובו בעלי חיים האופייניים לאזור החוף

יום 8 (ד') סוצי' – תל אביב לאחר ארוחת בוקר ושחרור חדרים, ניסע למרכז קניות ככל שיותיר זמן לשופינג, בהמשך היום נצא לכיוון שדה התעופה באדלר לטיסת חזור לארץ מלאי חוויות

. • ייתכנו שינויים בסדר הימים והביקורים.

לטופס הרשמה והזמנה לחצו כאן

המחיר כולל :

 טיסות הלוך ושוב לסוצ'י.
 שבע לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
 אירוח ע"ב חצי פנסיון
 אוטובוס תיירים ממוזג
 כניסות לכל האתרים המפורטים בתכנית
 מופעי פולקלור בהתאם לתכנית
 מדריך ישראלי מנוסה מצוות מדריכי
 מפגש קבוצה לפני יציאה לטיול.

המחיר אינו כולל :

 ביטוח רפואי ומטען,
 הוצאות אישיות
 לטיפ נותני השירות בחו"ל $ 5 – ליום למטייל

תאריכים ומחירים:

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי
14/06/2017 21/06/2017 $ 1450
21/06/2017 28/06/2017 $ 1450
28/06/2017 05/07/2017 $ 1450
05/07/2017 12/07/2017 $ 1450
12/07/2017 19/07/2017 $ 1450
02/08/2017 09/08/2017 $ 1450
09/08/2017 16/08/2017 $ 1450
16/08/2017 23/08/2017 $ 1450
23/08/2017 30/08/2017 $ 1450
30/08/2017 06/09/2017 $ 1450
3/10/2017 10/10/2017 $ 1450

** תוספת ליחיד בחדר $ 135

מרוקו הגיאוגרפית – יציאה 24.5.17 חזרה 31.5

8 ימים 7 לילות, טיסות ישירות דרך יעד ביניים, בהדרכת שולי קציר. מחיר לאדם בחדר זוגי 999$, תוספת לאדם בחדר זוגי 280$

יום 1. תל אביב קזבלנקה
ניפגש בנתב"ג ונטוס לקזבלנקה השוכנת על שפת האוקיאנוס האטלנטי. עם ההגעה נערוך סיור פנורמי שיכלול
את השדרות הרחבות של העיר והמבנים המרשימים זכר לשלטון הקולוניאלי הארוך שהותיר את חותמו
יום 2. קזבלנקה
.לאחר ארוחת בוקר נרד לסיור רגלי בכיכר היונים ולא נחמיץ את שכונות הפאר "עין דיאב" ו "אנפה", נבקר בבית הכנסת הגדול של יהודי קזבלנקה זכר לתקופה המפוארת של קהילת העיר. נטייל בקסבה של קסבלנקה נהנה מדוכנים של אוכל וכל טוב.
יום 3. מקנס פס
לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר מקנס, עיר עתיקה ומיוחדת שנבנתה במאה ה 71 על ידי הסולטן מולאי איסמאיל, המכונה "הורדוס של מרוקו". לא נחמיץ את מחסני התבואה והאורוות של הסולטאן. נבקר בשוק התבלינים ונטעם מהעוגות המרוקאיות בגמר הסיור העברה לפס ללינה.


יום 4. פס
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור קסום בעיר הקיסרית הנחשבת מהעתיקות בעולם. את סיפורי אלף לילה ולילה סיפרו בה ועליה. את ביקורנו נתחיל ממרכזה העתיק של העיר, בלב שלל הסמטאות הצרות והציוריות שוכן לו ה"מלאח", הרובע היהודי העתיק. נבקר באתר הקבורה של "ללה סוליקה", אישה צדיקה, שהפכה דמות ומופת ליהדות מרוקו. נמשיך למעין מסע בזמן לאומני עבודת היד העתיקה, מהבורסקאים עד לחרשי העץ ושלל אומניות מהזמן הקדום ועד עצם היום הזה.
בערב ניתן לצאת בתשלום נפרד לערב פולקלור כולל טכס חינה מסורתי )לא להחמיץ(.
יום 5. איפראן ראבט מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר הרי האטלס החולשים על המדבריות מצדם האחד ושטחים ירוקים מבעד. נטפס לגובה רב לעיירה איפראן המכונה "שוויץ של מרוקו", נערוך סיור בעיירה הבנויה בלב ההרים בתום הסיור ונמשיך לראבט עיר הבירה של מרוקו. את סיורנו נתחיל מתצפית על ארמונו של מלך מרוקו נמשיך לביקור במוזילאום של מלכי מרוקו . נמשיך לביקור בקסבה "אודייה" הבנויה על צוק והנוף הנשקף ממנה, פשוט מרתק. בגמר הסיור נמשיך למרקש
יום 6. מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר המדהימה מרקש. עם ההגעה נתחיל מביקור בגני המנרה אשר שמשו בעבר כמאגר מי השתייה של העיר. נמשיך לביקור על ארמון בהייה ששמו כן הוא, פאר היצירה של המורא ביטון, בשלטונם במקום, ומסמל יותר מכל את צביונה של מרקש המהווה מפגש בין צפון אפריקה לאפריקה השחורה. נמשיך לשוק הססגוני ולא נחמיץ את המלאח העתיק של יהודי העיר. נצפה בצבע הירוק העז המסמל את רבי "חיים בן עטר" ונבקר בבית הכנסת העתיק, שריד לקהילת אנדלוסיה שמספרד שהתיישבה במקום. בערב המעוניינים יוכלו לצאת בשלום נפרד לפנטזיה המפורסמת שהוא מופע פולקלור ברברי בשילוב סוסים אקרובטיקה ועוד. כיד הדמיון המזרחי. לא להחמיץ!!!!

יום 7. עמק האוריקה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעמק האוריקה השופע ירק ומים, באזור הרי האטלס, המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נבקר בבית ברברי ונתרשם מצורת החיים בכפרים. משם נעלה אל כפרי )ברברים(, משם אל השוק הברברי המקומי ואל העיירות התלויות, הפנינה של האטלס הגבוה חזרה למרקש להמשך סיור בשווקים הנפלאים. נשלב במהלך הסיור ביקור בבית המרקחת המפורסם של צמחי מרפא והתבלין, אחד מאתרי החובה של העיר.
בערב נצא למרכז חיי הלילה של מרקש לאורכה של שדירת מוחמד השישי.
יום 8. מרקש תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים והלינות.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח רפואי/ מטען
• התייקרות דלק מעת לעת כפי שיפורסם ע"י חברות התעופה
• הוצאות אישיות.
• תשר למדריך הישראלי

מחיר הטיול כולל:
• כרטיס טיסה בטיסות שכר )ת"א קזבלנקה מרקש ת"א ( דרך איטליה)
• אכסון: במלון ברמת תיירות ראשונה
• כלכלה: חצי פנסיון
• אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע התוכנית
• ביקורים וסיורים כמפורט במסלול
• מלווה קבוצה ישראלי – שולי קציר
• מס נמל, היטל ביטחון ודמי רישום
• אשרת כניסה

הערות:
1. סדר ימי הטיול יכול להשתנות בהתאם לתנאים המקומיים.
2. כפוף לתנאים הכלליים המופיעים בסוף החוברת.
3. אשרת כניסה למרוקו: איסתא אינה אחראית במקרה בו לא יינתן אישור כניסה למרוקו, הוצאות הטיסה יחולו על המטייל בלבד. לצורך הסדרת ויזה יש להעביר צילום דרכון של הנוסעים עד 14 ימים לפני יציאה הקבוצה.
4. יש להתייעץ עם משרד הבריאות בנושא חיסונים.
5. מעבר הגבול -הכניסה למרוקו כרוכה בפרוצדורה הדורשת המתנה – לעתים ממושכת. מדריכי איסתא מנוסים בתהליך זה ויעשו הכול על מנת לקצר את התהליך וזמן ההמתנה.
6. בתי מלון -בתי המלון בהם נשהה הינם בדרגת תיירות טובה. אך ראוי וחשוב להדגיש שיש הבדלי רמות בהשוואה למוכר לנו בארץ בהיבטי שרות, יעילות ,תחזוקה והמבחר העשיר לו הורגלנו בארוחות הבוקר.
7. האוכל המרוקאי – האוכל המוגש בבתי המלון והטיבול אינו דומה לתבשילים והסלטים המוכרים לנו כ"אוכל מרוקאי" בארץ. קיים הבדל גדול בין תבשילים והסלטים המרוקאים לבין אלה שבישלו יהודי מרוקו. נא לא להתאכזב ! יש גם אוכל טעים מאוד.
8. אזהרת מסע מתמשכת – מכיוון שישראל אינה מנהלת יחסים רשמיים עם מדינות ערב מלבד מיצרים וירדן הלוט"ר הוציא אזהרת מסע מתמשכת למרוקו, הממליץ להימנע מנסיעה לארץ זו.
9. בתאריכים אלה חל הרמאדן יתכן פעילות קטנה יותר בשווקים

טיול לרוסיה מוסקבה וסנט פטרבורג 9 – 3 יולי 2017

טיולנו לרוסיה מתמקד בשתי הערים הגדולות והיפות של מדינת הענק. בסנט פטרסבורג אנחנו מתרשמים מהעיר היפה הבנויה על גדות נהר הנייבה ומבקרים בארמונות ובמוזיאונים המציגים את מיטב הפאר והעושר הרוסי. במוסקבה, עיר הבירה של רוסיה לאורך שנים רבות, אנחנו מבקרים במתחם הקרמלין – סמל השלטון מימי האימפריה הצארית, עבור בימי ברית המועצות ועד לימינו אנו. כמו כן אנחנו מתרשמים מתחנות המטרו המפורסמות של העיר "הארמונות התת-קרקעיים" וממגוון המוזיאונים המציגים את העושר התרבותי של אחד העמים הגאים באירופה.

 • מוזיאון ההרמיטאז'
 • ארמון הקיץ פטרהוף
 • ארמון יקטרינה
 • שייט על נהר נייבה
 • גלריית טרטיאקוב
 • הקרמלין והכיכר האדומה
 • מוזיאון הניצחון
 • גן הפסלים
 • ימי טיול מלאים וארוכים ללא ימים חופשיים

מסלול הטיול:

יום 1: תל אביב – מוסקבה
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון התעופה לטיסה ישירה למוסקבה. לאחר הנחיתה, נצא לסיור היכרות ראשוני עם עיר הבירה של רוסיה. נבקר בכיכר האדומה, נראה את הקרמלין, בו מצויים מוסדות השלטון ואת כנסיית וסילי הקדוש. נטייל בגן אלכסנדר הסמוך ככל שיותיר לנו הזמן ולאחר מכן, ניסע לבית המלון בו נשהה בלילות הקרובים.

יום 2: הקרמלין ואוצרות הצארים
נצא לסיור מעמיק בבירתה של רוסיה, מוסקבה, העיר בעלת הבניינים היפים והארכיטקטורה המיוחדת. נבקר בכיכר האדומה, נראה את מבני הקרמלין, הפרלמנט הרוסי ועוד. נמשיך לביקור בתוך המתחם המבוצר של הקרמלין, סמל השלטון הידוע ביותר של רוסיה. במתחם, שהוכרז כאתר מורשת עולמית, שוכנים ארמוונות הקרמלין, הקתדרלה ומגדל הפעמונים. לאורך השנים הקרמלין שימש את שליטי רוסיה השונים, שראו במקום סמל לשליטה ברוסיה עוד מתקופת הצארים. במהלך הסיור נראה את תותח הצאר, שלעולם לא ירה, וגם את פעמון הצאר הגדול שלעולם לא זכה להשמיע את קולו. נמשיך ונבקר בנשקיית הקרמלין, אשר בעבר שימשה כמחסן של ארסנל התחמושת, וכיום משמשת כמוזיאון המציג את מיטב אוצרות הצארים. בשעות הערב, המעוניינים יוכלו לצאת לסיור לילי בפארק המזרקות.

יום 3: גלריית טרטיאקוב – הארמונות התת-קרקעיים – פארק הניצחון וגן הפסלים
את יומנו בעיר נקדיש לאומנות במוסקבה. נתחיל בגלריית טרטיאקוב, אחד המוזיאונים המפוארים ביותר ברוסיה שבלעדין ביוקר במוסקבה אינו שלם. נתרשם ממיטב יצירות האומנות של רוסיה ולאחר מכן נצא לסיור בפלא ייחודי למוסקבה "הארמונות התת קרקעיים": תחנות מטרו שעיצובן המרשים והייחודי הקנה להן את שמן. נתרשם מהסגנון האדריכלי המכונה "ריאליזם סוציאליסטי". בחלקו השני של היום, נצא לסיור מרתק במתחם מיוחד במינו בו שוכנים "כתף לכתף", כנסיה מסגד ובית כנסת. זהו "הר ההשתחוות" הממוקם בפארק הניצחון, מתחם שהוקם על ידי הממשל הרוסי לאחר מלחמת העולם השניה כאתר הנצחה לזכר הנופלים משלוש הדתות. נמשיך את יומנו בביקור במוזיאון הפתוח – גן פסלים של מנהיגי רוסיה. בעזרת הפסלים נלמד את תולדותיה של רוסיה דרך מנהיגיה השונים, סטאלין, לנין ורבים נוספים. את היום נסיים בביקור ברובע איזמאילובסקי ונותיר זמן לקניות בשוק העתיקות ועבודות היד.

יום 4: מוסקבה – סנט פטרבורג
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניסע לתחנת הרכבת המרכזית ונעלה על הרכבת המהירה לסנט פטרסבורג, העיר שנבנתה על ידי פטר הגדול ונחשבת לאחת מהיפות בערי אירופה. עם הגעתנו לעיר, ניסע לבית המלון, בו נשהה בלילות הקרובים.

יום 5: מצודת פטר ופול ומוזיאון ההרמיטאז'
נצא לסיור מעמיק עם סנט פטרסבורג היפה. נתחיל בביקור במוזיאון ההרמיטאז', שמשקף יותר מכל את העוצמה הכלכלית והפאר של רוסיה. המוזיאון העצום מכיל מיליוני יצירות מתקופות אומנותיות מגוונות: יצירות מתקופת הרנסנס, כדוגמת יצירות של דה-וינצ'י ורפאל, יצירות אימפריוניסטיות של מונה ויצירות נוספות מתקופות היסטוריות שונות של אירופה. בתום הביקור במוזיאון נמשיך את סיורנו,נראה את נהר נייבה שחוצה את העיר, נסייר בין הכיכרות הרבות ונראה את פסלו של פטר הגדול. נמשיך ונצפה על כנסיית "התחייה", נראה גם חלק מהארמונות המפוארים שבעיר וכמובן שלא נוותר על תצפית בגשרים הרבים שמכסים את הנהר. נבקר במצודת פטר ופול. המצודה נבנתה במאה ה-18 ובה מבנים רבים בין היתר נראה את הקתדרלה המרשימה וכן את קברו של פטר הגדול הקבור בשטחה של המצודה עם בני משפחתו..

יום 6: ארמון הקיץ פטרהוף ושייט על נהר נייבה
את היום נקדיש להתרשמות מהעושר של מנהיגי רוסיה, המובלט בארמונות הפאר שהם בנו בתקופתם. נתחיל את הסיור בנסיעה לארמון הקיץ של פטר הגדול ארמון פטרהוף. את הארמון מקיף גן עצום ממדים שעוצב לפי קווי המתאר של ארמון וורסאי הידוע. נסייר בגן בין המזרקות והפסלים הפזורים בו ונצפה אל הארמון הנמצא בחלקו הצפוני של הגן. בחלקו השני של היוםתזדמן לנו הזדמנות מיוחדת לגלות את היופי האדריכלי של סנט פטרסבורג מזווית אחרת – שייט לאורכו של נהר הנייבה שחוצה את העיר. בשעות הערב,

יום 7: ארמון יקטרינה – מוסקבה– תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא מסנט פטרסבורג לביקור בעיר פושקין בה שוכן ארמונה של הצארית יקטרינה. הארמון המפואר בנוי בסגנון בארוק ייחודי וידוע בזכות חדר הענבר שבו. נסייר בין חדרי הארמון ונשמע הסברים על תקופת חייה של הצארית יקטרינה ופועלה. בתום הסיור ניסע לתחנת הרכבת המקומית לנסיעה למוסקבה ממנה נמריא חזרה לתל אביב.

פסטיבל לילות לבנים: חוגגים כל הלילה
בלילות הקיץ, כשהשמש כמעט אינה שוקעת, תושבי סנט פטרסבורג והתיירים יוצאים לרחובות בהמוניהם. בתקופה זו, בין מאי לסוף יולי, מתקיים בעיר פסטיבל לילות לבנים הכולל מגוון של מופעים וקונצרטים. בתיאטרון מרינסקי (Mariinsky) אפשר ליהנות מקונצרטים של מוזיקה קלאסית, אופרות ובלט – בכיכובם של אמנים מהשורה הראשונה מרוסיה ומהעולם. גם להקות וזמרים ידועים מרחבי העולם מגיעים להופעות קיץ בסנט פטרסבורג. אחד האירועים הגדולים ביותר מתקיים לקראת סוף יוני, נועד במקור לציין את סיום שנת הלימודים בבתי הספר והפך עם השנים לחגיגה המונית המושכת מאות אלפים להופעות מוזיקה, משט של סירות עתיקות על נהר הניבה, מופע מרהיב של זיקוקי דינור ועוד ועוד.
המחיר לאדם בחדר זוגי – 1080 $
תוספת ליחיד בחדר – 250 $
דמי הרשמה ושמירת מקום 150$ את היתרה ניתן לשלם
ב 3 תשלומים שווים ללא ריבית עד ליום היציאה.
הערות:
• תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוחים
• הוצאות אישיות
• סיורי בחירה
• טיפים לנותני שירות מקומיים
טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 4$ לאדם ליום)

המחיר כולל:
• טיסות סדירות הלוך ושוב: תל אביב – מוסקבה
• רכבת מהירה הלוך ושוב: סנט פטרסבורג – מוסקבה
• אוטובוס תיירים נוח וממוזג
• לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה
• מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
• כלכלה: חצי פנסיון (סך הכול 6 ארוחות בוקר ו-6 ארוחות צהריים/ ערב)
• כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
• טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג

קטיף דובדבנים וסיפורי גבורה ברמת הגולן – טיול שבת 10.6.17

מחיר הטיול למשתתף 220 ₪.    בהדרכת: טובי גולן – היסטוריונית ומורת דרך

"חבריא" יקרים,הטיול הבא שלנו יתקיים ביום שבת 10.6.17 , והכוון – רמת הגולן.  האתרים שבהם נבקר:

קטיף דובדבנים – מטעי אלרום רמת הגולן
נתחיל בתצפית שטח מרהיבה לגבול ולמדינת סוריה, נקבל הסברים אודות הדובדבן ותנאי הגידול שלו (במטע 7 זנים שונים של דובדבנים), ולאחר מכן נחווה את הקטיף, נקטוף ונאכל ישר מהעץ מהזנים השונים. תינתן אפשרות לרכוש במקום דובדבנים ופירות יער (פטל ואוכמניות).

עוז 77 –  קיבוץ אלרום רמת הגולן
האדם והמכונה "עמק הבכא" : נראה מיצג אור קולי, המציג בצורה מרגשת את סיפורי הגבורה בקרב על "עמק הבכא" במלחמת יום-כיפור. זהו שיעור במורשת הקרב של צה"ל ,המדגיש את תעצומות הנפש של הלוחמים, את כוח הרצון, ההקרבה המופת והדוגמא האישית.

ארוחת צהרים בקבוץ אורטל

תצפית מעל הר בנטל
מעל ההר הגעשי נצפה אל אזורי הקרבות במלחמת יום כיפור, אל קונייטרה – העיר הסורית הנטושה ואל קו התילים הגעשיים.

הפארק הוולקני (באם יישאר לנו זמן)
מוזיאון מפתיע המציג סלעי געש עתיקים המוכיחים לנו שפעם… הצפון לא היה בצפון

 • ארוחת בוקר עצמית במקום מסודר.
 • מחיר הטיול: 220 ₪ למשתתף.
 • המחיר כולל: הדרכה, אוטובוס תיירות ארוחת צהריים וכניסות לאתרים .
 • הרשמה לטיול כנגד תשלום מראש בשיק או בכרטיס אשראי לבטחון שיוחלף במזומן ביום הטיול .

נקודות האיסוף לטיול:

6.45 :  כוכב יאיר , תחנת הדלק פז בכניסה לישוב
7:00 :  כפר סבא: ליד בית המשפט, רחוב טשרניחובסקי 14
7:40 : תל אביב : תחנת הרכבת מרכז, במפרץ האוטובוסים על דרך נמיר (צפונה) .
8.15 :  נתניה : כביש החוף תחנת האוטובוסים לפני מחלף נתניה
נא להצטייד ב:  מים, נעלים נוחות, כובע, ארוחת בוקר

כשהלילות הופכים לימים והימים הופכים ללילות – טיול רמדאן בכפרי זמר ובקעה אל גרביה (17/6/2017)

מחיר הטיול למשתתף 190 ₪.

לאור ההצלחה הגדולה של טיול הרמדאן שערכנו בשנה שעברה אנו חוזרים שוב על הטיול השנה לאלה מכם שלא השתתפו ורוצים לחוות את האווירה המיוחדת. לחודש הרמדאן הנחוג בעולם המוסלמי יש קסם מיוחד – השקט, התפילות והאווירה הרוחנית בשעות הבוקר והיום, מול הרחובות המלאים עד אפס מקום בשעות הקטנות של הלילה, דוכני הממתקים הפלאפל והמזון הפזורים בצדי הרחובות, ריחו של הקטאיף המפורסם הנישא באוויר, צלילי תפילת אל-תראוויח הנערכת מתחת לכיפת השמים והשווקים המיוחדים הנפתחים עם רדת הערב ומלאים כל טוב.

טיולנו יחל בפגישה עם ראדי עומר (מורה, מדריך מוסמך ורכז טיולים של האוניברסיטה הפתוחה) מדריכנו לערב זה בכניסה למועצה המקומית זמר בשעות אחה"צ והוא יכלול:

# סיור ברחבי המועצה המקומית זמר להכרת האזור.
# ביקור בבקעה אל גרביה כולל ביקור  במעבר בגדר ההפרדה שבין בקעה אל גרביה לבקעה אל שרקיה.
# המכללה האסלאמית.
# הישוב היהודי מצר והישוב הערבי מסר.
# לפנות ערב נעבור בכביש הראשי של בקעה אל גרביה ונחוש את האוירה של לפני שבירת הצום.
# נאכל ארוחת חג מסורתית של שבירת הצום בבית פרטי.
# לאחר הארוחה ושבירת הצום נחזור לבקעה אל שרקיה ונחזה בהמולה של האנשים היוצאים לרחוב הראשי לבתי הקפה הנפתחים בערב והאנשים ההולכים למסגדים לתפילות המיוחדות לרמדאן.
# נקנח את הביקור המיוחד הזה בשעות הלילה המאוחרות בחנות ממתקים מזרחיים מפורסמת לטעימות ולקניה למעוניינים.

 • נקודות האיסוף לטיול:14:30 : כוכב יאיר  תחנת הדלק פז בכניסה לישוב
  15.00 : כפר סבא: ליד בית המשפט, רחוב טשרניחובסקי 14
  15:30 : תל אביב : תחנת הרכבת מרכז, במפרץ האוטובוסים על דרך נמיר (צפונה)
  ניתן לתאם איסוף בדרך על מסלול הנסיעה.
 • מחיר הטיול: 190 ₪ למשתתף.
 • המחיר כולל: הדרכה, אוטובוס תיירות ארוחה בשרית (לא כשר) וכניסות לאתרים .
 • הרשמה לטיול כנגד תשלום מראש בכרטיס אשראי לבטחון שיוחלף במזומן ביום הטיול .
 • הטיול יתקיים עם מינימום  משתתפים
 • נא להצטייד ב: מים, נעלים נוחות, כובע, ארוחת בוקר.

טיול לגליל מערבי – שבת 29/4/2017 בהדרכת איציק סלוני – מדריך מוסמך

מחיר הטיול למשתתף 130 ₪.      יציאה מנקודות האיסוף כמצוין בהמשך.      ארוחת בוקר עצמית באחד מאורחני הדרך.


אנדרטת י"ד לי"ד
– "ליל הגשרים" הוא כינויו של ליל ה- 17-16 ביוני 1946. בלילה זה ביצעו חברי הפלמ"ח, במסגרת תנועת המרי העברי שורת חבלות בגשרים המקשרים את ארץ ישראל המנדטורית עם שכנותיה, כמחאה על הגבלת ההעפלה גם לאחר השואה.

פארק גורן – אחד הפארקים הגדולים באזור מערב הגליל העליון. תצפית המונפורט , נשמע על הצלבנים ומה עלה בגורלם !

ארוחת צהריים עצמית

מערת קשת – הנקודה היפה ביותר ברמת אדמית – מערת קשת. זוהי אינה מערה במובן המקובל, שכן מרבית תקרת המערה קרסה לתהום הנמצאת עשרות מטרים מתחתינו, ונותרה רק קשת אבן אדירת ממדים, עליה ניתן ללכת בבטחה.
ערב אל עראמשה – אירוח בדואי – מפגש מרתק הכולל – אירוח בדואי בביתו של מוחמד מיזעאל ושיחה על הבדואים מנהגים , מסורת , הסבר על הכפר עראמשה והחיים לצד הישובים היהודים לפני קום המדינה ,סיור רכוב בכפר ונסיעה לתצפית על דרום הלבנון מלווה בסיפור מלחמת לבנון.

נסיעה חזרה לנקודת מוצא. סיום משוער בשעה 19.00. יתכנו שינויים במהלך מסלול הטיול.

*ההרשמה כנגד מסירת פרטי כרטיס אשראי לביטחון אשר יוחלף במזומן או יחויב ביום הטיול.

סיור מגן מאיר עד לבית הקברות טרומפלדור

אתם מוזמנים ליהנות מסיור שכולו חוויה בין אתרים מגוונים בתל אביב

"מגן מאיר עד לבית הקברות טרומפלדור"

פגישה עם האנשים שבנו את תל אביב, ואת התרבות העברית. הסיור ייתקיים ביום שישי, 11.11.2016 בהדרכתה של טובי גולן. הגעה עצמית. (נפגשים בשעה 9:15 בכניסה לגן מאיר (מכיוון רח המלך ג'ורג). רמת קושי: הליכה קלה ואיטית

נתחיל את סיורנו בגן מאיר, ונשמע על הנערה היפה אבל הקירחת שצריך היה לקשטה בגינות לכבוד מי נשתל הגן ? ואיזה תלאות עבר ?. נשמע גם על פרשיה פלילית שארעה כאן והרעישה את המדינה בשנותיה הראשונות

נמשיך לכיכר ביאליק היפה, ונספר על אדריכלות בתל אביב, על בתי הכיכר ותושביו, על ביתו של המשורר הלאומי ועל מפעלותיו התרבותיים בתל אביב

נסיים בסיפור שלא נגמר – בבית הקברות טרומפלדור. שם נספר על עוד הרבה דמויות – אנשי רוח ומעש, שתרמו לבניין הישוב העברי ובעיקר –לרוחו. נלווה גם בשירים מיצירות גיבורי התרבות. ובהקשר, ליד קברו של טשרניחובסקי נשיר את ההמנון לרוח האדם.

שחקי שחקי על החלומות / זו אני החולם שח. / שחקי כי באדם אאמין / כי עודני מאמין בך

יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב אילוצי שטח, ביטחון ומזג-אויר. יש לוודא טלפונית יום לפני הטיול מקום מפגש מדויק ושעת יציאה.


 

טיול קיץ קריר

 אתם מוזמנים לטיול קיץ קריר רטוב ונינוח אשר יתקיים ב יום שישי, 29.7.16 בין אתרים מגוונים, שלוקחים אותנו רחוק אל התקופה הרומית בארץ-ישראל. מקפיצים אותנו לתקופת המאבק של הישוב בבריטים, ולבסוף מביאים אותנו אל העיירה היהודית .במזרח אירופה– 'השטייטעל'; לזכור ולא לשכוח את אשר איבד העם היהודי בשואה

מחיר הטיול כולל: אוטובוס מפואר, הדרכה, כניסות לאתרים. המחיר אינו כולל ביטוח ארוחות וטיפים למדריכת הטיול והנהג.

מידע נוסף
קהל יעד: הטיול מיועד: לגילאי 50 ומעלה
רמת קושי: קלה ( הליכה בתעלת מים עד לגובה הברכיים)
ציוד נדרש – נעליים או סנדלים סגורות להליכה במים, בגדים להחלפה מגבת כובע, מים 1.5 ליטר לאדם וארוחות (מומלץ: כסא או מקל טיולים קל)

נקודות איסוף
07:00 כפר סבא: ליד בית המשפט, רחוב טשרניחובסקי 14
07:20 חולון ליד בית העריה
07:40 תל אביב : תחנת הרכבת מרכז "סבידור" ליד מגרש הרכב "שלמה סיקסט"

חובה להגיע בנעלי הליכה! לא מגפיים /נעלי עקב/סנדליםההרשמה לטיול מהווה הסכמה לתנאים הנ"ל.


 

סיור חנוכיות בבני ברק

עם המדריכה טובי גולן. במעבר ממדרכה אחת לשניה נעבור אל תרבות קרובה ומוכרת, ובכל זאת אחרת ומיוחדת – בסיור נכיר תרבות של מתן בסתר, נבקר את "אם הישיבות" שהוקמה כ'נר זיכרון' לניספים בשואה, נציץ ברחוב החנויות ההומה ביותר בארץ כמעט כל שעות היממה, נביט אל ה"שטיבלעך" (בית קטן) הגדול ביותר בעולם ועוד ועוד… מרתק ומסקרן.

חג החנוכה – חג חילוני באופיו – מעניק לרחובות העיר ולבתיה מין הילה של יופי וקדושה עם הנרות הדולקים בכל חלון. בואו נהיה חלק מזה.

יום שני, 7.12.15, בשעה 16:00 עד 19:00 לערך
עלות: 60 ₪. לאחר הנחה לאזרח ותיק: 50 ₪.הגעה עצמית. מקום המפגש יימסר עם ההרשמה.


 

נצרת וכפר כנא

מרכז המבקרים סנדיאנת הגליל בכפר כנא – בדגש העצמת נשים, שמן זית וקליעת סלים
מפעל חלבה וטחינה, חנות תבלינים וצמחים
אחרון בעלי המלאכות המסורתיות בשוק- משחיז סכינים
ריקוע נחושת
בית קלית קפה
חנות ממתקים מזרחיים
במהלך הטיול נתייחס לנופים האנושיים והפיסיים
ולמקומות הקדושים לנצרות בנצרת ובכפר כנא.
מחיר הטיול כולל: אוטובוס מפואר, הדרכה וכניסות לאתרים


חוויה צ'רקסית

הצ'רקסים הם עם קווקזי המורכב מ-12 שבטים ומתגוררים בעיקר בצפון הקווקז שברוסיה, טורקיה ושאר המזרח התיכון. בישראל ישנה קהילה קטנה של צ'רקסים שברובם בני דת האסלאם הסוני, המתגוררים ברובם בשני כפרים בגליל: כפר כמא בגליל התחתון וריחאניה בגליל העליון


סוף שבוע זוגי במלון רימונים

המלון נחשב לגולת הכותרת של מלונות ירושלים. תוכלו ליהנות ממלון השוכן במורדות הרי ירושלים על גבעה יפהפייה, נופי העיר הנשקפים מהחלונות הפנוראמיים של המלון מספקים תפאורה מושלמת לנופש ירושלמי מסוגנן. המלון קרוב מאוד לאתרים היסטוריים ותיירותיים רבים, וכל אלו יחד יהפכו את החופשה בירושלים לבלתי נשכחת.


טיול יומיים לבקעה ולצפון הגולן

סיור בעקבות המרגל אלי כהן "האיש שלנו בדמשק". לינה במלון מינרל רימונים – טבריה. 11-12/12/2016
יום ראשון 11/12/2016
07:00 יציאה מתחנות האיסוף. (תכנית האסופים בהתאם להרשמה תימסר בסמוך ליום הטיול)
נסיעה דרך צומת אלמוג "קאסר אל יהוד" מקום בו בני ישראל עברו את הירדן שם נשמע את סיפור המקום ומדוע הוא מקודש לדת הנוצרית. המשך נסיעה דרך בקעת הירדן והגעה לחוויית ניר דוד לסיור בעמק המעיינות ברכבים ירוקים (יש צורך ברישיון נהיגה) בתוך נוף של הר הגלבוע צמחיה סבוכה, שם נבקר במעיינות עין מודע עין שוקק ונחל הקיבוצים אפשרות להשתכשכות במים (יש להצטייד בבגדים מתאימים) המשך נסיעה דרך נוף בגלבוע שם נשמע את סיפורו של שאול ומלחמתו בפלישתים, כתף שאול שביל התנך. המשך נסיעה דרך בקעת בית שאן צמח והגעה למלון מינרל רימונים – טבריה התארגנות בחדרים ובילוי בחמי טבריה, מנוחה ארוחת ערב ובילוי במקום

יום שני 12/12/2016
לאחר ארוחת בוקר ופינוי חדרים, נצא לסיור מרתק ומרגש ברמת הגולן בעקבות פעילותו של אלי כהן – "האיש שלנו בדמשק". הסיור יכלול מספר תחנות בהם ביקר, לן, התארח ומקום ממנו הוא צפה על ארץ ישראל, ועוד… תצפית על העיר קונטרה, ביקור בבית המפקדה של הצבא הסורי ברמת הגולן ובחדר של משרד המודיעין הסורי בו אלי כהן ביקר וריגל. בסיום הסיור, בתחנה האחרונה נפגוש את פסלו של האמן יובל לופן מגינוסר, בה ניצבת דמותה של נדיה עם שלושת ילדיה צופים לכיוון סוריה ומצפים לאלי שישוב הביתה… ירידה מהגולן נסיעה חזרה דרך ראש פינה ופיזור בתחנות האיסוף.

המחיר לאדם בחדר זוגי -.530 ₪ בהרשמה מוקדמת עד 1/12/2016

לאחר תאריך זה המחיר הוא 580 ₪ (המחיר לאדם בודד בחדר זוגי ) 730 ₪


 

אתרים והנזיר אוליביה בהרי יהודה

היום יוקדש לגיבורים של עם ישראל:אנדרטת 'גווילי האש' – נרכין ראש מול הפסל המונומנטלי של נתן רפופורט בראש ההר להנצחת 6 מיליון מעמנו שנכחדו בשואה. נלמד על האיש, על אומנותו ועל הסמלים הטמונים באנדרטת הברונזה הנעוצה בהתרסה מול השמים. בהר הטייסים נצדיע לחללי חיל האוויר במלחמות ישראל, אל מול מנוע מטוס הנורסמן, שהיה חלק מקרבות פריצת הדרך לירושלים. נשמע על המאבק המר והעיקש לפריצת הדרך לירושלים במלחמת העצמאות, ונשמע את סיפורו של גיבור אחד ממלחמת יום כיפורים המרה ארוחת צהריים עצמאית לאחר ארוחת הצהריים נעשה אתנחתא מלבבת עם הנזיר אוליבייה בכנסיית אבו גוש, הוא הנזיר הכי ציוני בישראל ! והכנסייה – כנסיה עם ציורי קיר מהתקופה הצלבנית. אכן מפתיע !

נמשיך אל בית הקברות התשח"י של חטיבת הראל בקבוץ קרית ענבים. "למי מכינים את הקבר הבא ? " – ההומור השחור של הלוחמים שיצאו לקרבות לפריצת הדרך לירושלים, מהם לא שבו רבים, בהם: ג'ימי, "פוזה", ויעקב סטוצקי. נספר עליהם, כמובן

מחיר הטיול כולל :אוטובוס מפואר, הדרכה, כניסות לאתרים

המחיר אינו כולל ארוחות וטיפים למדריכת הטיול והנהג
07:00 – כפר סבא – בית המשפט (רחוב טשרניחובסקי 14 )
07.30 – ת"א – תחנות האוטובוסים דרך נמיר (פינת ארלוזורוב). תחנות איסוף נוספות על פי ההרשמה.


 

סיור: "בעקבות אריק אינשטיין בתל אביב" יום שישי, 25.11.16 בשעה 9:30 – מדריכת הסיור טובי גולן.

שלוש שנים עברו ביעף מאז נפרדנו מאריק אינשטיין, ואנו מתגעגעים אל הזמר והיוצר המוכשר כמו שד, המבריק והצנוע.

ביום שישי, 25.11.16 בשעה 9:30 נצא לסיור ברחובות תל אביב "בעקבות אריק אינשטיין", אותו מקום שלגביו הצהיר אריק בכמה הזדמנויות: "כל חיי לא יצאתי מתחום קילומטר מרובע אחד, ובתוכו התנהלו כל חיי". אנו נלך בתוך הקמ"ר הזה ונעבור כמה תחנות – מהבית שבו נולד ועד למקום מנוחתו עדן, מלווים בשיריו היפים ובקולו העמוק והחם. נספר על אריק, על התפתחות היצירה שלו, על מעורבותו בפתוח הזמר העברי, על תרבות בתל אביב ועוד..

עלות: 60 ₪. לאזרח ותיק: 50 ₪. הגעה עצמית. מקום המפגש יימסר עם ההרשמה.


 

נופש פעיל בהרי הקרפטים

 

העיר נשמרה בשלמותה למרות מלחמת העולם השניה, ולכן שמרה על מבניה העתיקים, שמוגדרים היום בחלקם כאתרים לשימור של ארגון אונסק"ו. רוב יהודי העיר נרצחו בזמן המלחמה.
כיום, יש בעיר כמה מאות יהודים. נראה את בית כנסת של העיר, את השוק הענק של הפירות הירקות ואחר נצא בנסיעה למלון TERMAL STAR. בהגעה קבלת חדרים, נעשה היכרות עם מתקני המלון כולל את מגוון טיפולי בריאות השונים. ארוחת ערב. ואחר המשך אפשרויות הנאה במתקני המלון.


 

סיור סליחות בעיר החרדית בני ברק

סיור "באווירת סליחות" בהדרכתה של דורית ברק ילידת המקום בת למשפחת מייסדים וחוקרת תולדות בני ברק. עת עולם הרוחניות פוגש את עולם המעשה, נראה את הכנותיהם של בני העיר לקראת החגים, נטעם מ"סימני החג" המרמזים לטובה ולברכה ולא פחות חשוב.


סדנת בישול פרואנית

סדנת בישול
דרום אמריקאי מנות ראשונות פרואניות – ע"י יאן מנוצ'ולה "חבריא" ובית הבד "שמנא" שמחים לארח אתכם בסדנת בישול פרואנית!


 

חבריא – מסגרת חברתית במיוחד בשבילכם!

לפרטים והצטרפות התקשרו: 054-5994886  finamos45@gmail.com

מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!